Open Space - Uprising Space (S2)
Te még nem vagy tagja az oldalnak, vagy csupán nem vagy bejelentkezve.
Belépés

Elfelejtettem a jelszavam!

Ki van itt?
Jelenleg 1 felhasználó van itt :: 0 regisztrált, 0 rejtett és 1 vendég

Nincs

[ View the whole list ]

A legtöbb felhasználó (8 fő) Kedd Aug. 18, 2015 3:37 pm-kor volt itt.
Barátoldalak
Barát oldalaink:
Neminra Világa

Mellék vállalkozásunk:
Top posting users this week

Top posting users this month
Proteus

F06MG19

Werk

Poll

Kis csetepaté

Előző téma megtekintése Következő téma megtekintése Go down

Kis csetepaté

Témanyitás by Anderson on Kedd Nov. 10, 2015 10:16 pm

Ha valakit netalántán érdekelne egy kis űr párbaj. A helyszín egy aszteroida mezőben zajlana le. Az űrhajóm egy kalóztól frissen elkobzott vadász így nagy eséllyel nézhetnek kalóznak. Lehet bármivel jönni akár vadászgéppel akár cirkálóval.

Raptor osztályú vadász:
- Ion Pajzs T2 (5 véd)= 50 védelmipont
- Hexagon burkolat T2 (110 ÉP)=110 életerőpont

Ion sorozóágyú T2 (6 seb)
FWX rakéta 8 sebzés (5 db)
személyzet száma 1 fő

Nem is olyan régen egy pár kalóztól sikerült megszereznem ezt a jó állapotú kis raptort szinte potom áron. Kiirtottuk az egész viperafészket én pedig megtartottam magamnak ez a kis csöppséget. Ezúttal egyes egyedül szálldostam, hogy megtudhassam mit is bír ez a kis apróság. Minden kunsztot kipróbáltam vele, ami csak az eszembe jutott. Orsó, háromszázhatvan fokos forduló, és kipróbáltam milyen gyorsan is képes suhanni. Az igazi próbatétel egy aszteroida mező belsejében kezdődött meg. A kavicsok különböző formában és méretben fordultok ott elő. A legtöbbjük bár aprónak bizonyult akár egy vadászgép de akadt egynéhány amelyek kiss hiján elérték egy csatahajó nagyságát. Egyik óriási kavicsot kerültem ki a másik után és mikor meguntam egyesével elkezdtem szilánkokká lenni őket. A célzó komputerre egy rossz szavam sem lehetett. Mindent, amit befogtam egyből apró darabokká robbantott szét.
Anderson
Szint - 11
Szint - 11

Hozzászólások száma : 220

Felhasználó profiljának megtekintése

Vissza az elejére Go down

Re: Kis csetepaté

Témanyitás by Werk on Pént. Dec. 04, 2015 12:22 pm

Werk ikertestvére, Crips egy fegyvergyárban dolgozik már évek óta. Most is egy tesztelési feladatot bíztak rá, mert elég őrült ahhoz, hogy mindent elvállaljon. A GBI területére hatolt be egy rövid időre és nem nézi a közeledő másik vadász azonosítóját. Joggal hiheti, hogy csak egy járőr, aki ellen épp ideje kipróbálni a gépet.
Ezért is bízzák rá a gyengeségek vizsgálatát. Bár nem kap érte annyi pénzt, amennyit megérdemelne, ő imád tönkre tenni valamit. És testvérével ellentétben már az is mindegy, hogy az a segge alatt vagy az orra előtt lesz használhatatlan. Eme értékmódosulása elválásuk óta jelentősen amiatt alakult ki, mert úgy sem az övé egyik sem.

Spike Mark 74-es próbaverzió, minimális -harcban jelentéktelen- változtatásokkal az előzőhöz képest.

Fegyverzet: 3 db Ion sorozóágyú T2-es
Pajzs: Ion pajzs T2-es
Páncél: Hexagon burkolat

Sebzés: 6+6+6=18
Pajzs: 50 pont
Páncél: 110 élet
Werk
Szint - 23
Szint - 23

Hozzászólások száma : 621

Felhasználó profiljának megtekintése http://neminra.hungarianforum.com/

Témanyitás by Passzív Mesélő on Pént. Dec. 04, 2015 12:22 pm

The member 'Werk' has done the following action : Dobóckocka

'Támadás' :

Result :
Passzív Mesélő
Szint - 13
Szint - 13

Hozzászólások száma : 282

Témanyitás by Anderson on Pént. Dec. 04, 2015 12:40 pm

Úgy éreztem magamat akár egy gyerek a vidámparkban. Széles vigyorral az arcomon szlalomoztam a kisebb nagyobb sziklák között és némelyiket a legnagyobb elégedettséggel lőttem darabokra. Sajnos a mulatság túl korán ért véget ugyanis egy ismeretlen űrhajó tűnt fel a semmiből. Oly annyira elmerültem az új hajóm tesztelésében, hogy nem is figyeltem a radarra csak mikor már késő volt. Megkíséreltem felvenni az ismeretlennel a kapcsolatot azonban valami oknál fogva nem sikerült. Így jár az ember, ha használt járgányt választ magának. Miközben kerestem a hiba okát a vadászgép minden figyelmeztetés nélkül rám lőtt. A fénysugarak nem okoztak semmi kárt a hajómban bár jócskán lemerítették a pajzsomat. Természetesen nem estem pánikba, hanem megkíséreltem viszonozni a tűzet(Ion sorozóágyúval) majd utána bevetettem magam az aszteroidák közé. Reméltem, hogy megnehezíti a támadó dolgát ez a sok repkedő kődarab.

Raptor osztályú vadász:
- Ion Pajzs T2 (5 véd)= 14 védelmi pont
- Hexagon burkolat T2 (110 ÉP)=110 életerőpont

személyzet száma 1 fő
Anderson
Szint - 11
Szint - 11

Témanyitás by Passzív Mesélő on Pént. Dec. 04, 2015 12:40 pm

The member 'Anderson' has done the following action : Dobóckocka

'Támadás' :

Result :
Passzív Mesélő
Szint - 13
Szint - 13

Témanyitás by Werk on Pént. Dec. 04, 2015 12:54 pm

A torixan csak mosolyodott egyet, mikor mind a három ágyú össztüze zúdult a gyanútlanul kommunikációs csatornákat küldözgető ellenfelére. És még nagyobb elégedettség, mikor csak egy fénysugár villant meg, a pajzsát kicsit merítve. Kereste az okát, hiszen renegátként ezt a hajó típust nagyon tisztelte. Ám hamarosan észre vette a hasán megbúvó rakétákat.
~Francba! Ezt nagyon megszívom, ha elvesztem az erőteret a hajóm körül. Tarts ki, drágám! Apuci szeret téged.
*Ezzel újra célba vette a másikat, ám hirtelen jobb ötlete támadt. A kősziklák között menekülőnél megvárta, míg kikerüli az egyik nagyobb darabot és félúton tüzelt rá, hiszen így az egyik irányba nem tudott kitérni. Remélte, hogy a hajó oldalára adott lövések biztosan találnak.

Spike Mark 74-es próbaverzió, minimális -harcban jelentéktelen- változtatásokkal az előzőhöz képest.

Pajzs: 50-6=44 pont
Páncél: 110 élet
Werk
Szint - 23
Szint - 23

Témanyitás by Passzív Mesélő on Pént. Dec. 04, 2015 12:54 pm

'Támadás' :

Result :
Passzív Mesélő
Szint - 13
Szint - 13

Témanyitás by Anderson on Pént. Dec. 04, 2015 1:13 pm

Sikeresen eltaláltam a támadó hajót majd egyenest berepültem az aszteroidamező közepébe. nagyon reméltem, hogy ezek a kavicsok jó fedezéket fognak nyújtani ám tévedtem. Amint éppen ki akartam kerülni az egyik nagyobb sziklát váratlan az egész hajó megrázkódott. Ráadásul a vezérlőpult szikrákat kezdett köpködni magából, ami nem jelentett semmi jót. A kijelzőt figyelmem tudomásul kellett vennem, hogy a pajzs kikapcsolt ráadásul a hajótestet is érte némi kár. Jól tudtam, hogy még néhány ilyen találat és a roncskutatók fogják összekaparni a maradékomat.
- Na, ez már egyáltalán nem vicces.
Muszáj, volt stratégiát váltanom nehogy túl rövid legyen ez az összecsapás. Így hát kissé bekeményítettem és két kapcsoló lenyomásával élesítettem a rakétákat. egy rövid bukfencet írtam le a hajóval, hogy a célkeresztembe kerüljön az a szemétláda és elindítottam az egyiket remélve, hogy nem ússza meg épp bőrrel.
Raptor osztályú vadász:
- Ion Pajzs T2 (5 véd)= 0 védelmi pont
- Hexagon burkolat T2 (110 ÉP)=88 életerőpont

személyzet száma 1 fő
Anderson
Szint - 11
Szint - 11

Témanyitás by Passzív Mesélő on Pént. Dec. 04, 2015 1:13 pm

'Támadás' :

Result :
Passzív Mesélő
Szint - 13
Szint - 13

Témanyitás by Werk on Pént. Dec. 04, 2015 1:24 pm

Crips kikapcsolta a hajó pajzsát, hogy a kövek nehogy neki csapódjanak és ezzel elveszítse ezt az előnyét. Nem gondolta volna, hogy a másik pilóta észreveszi. Vagy van olyan őrült, hogy aktív pajzsra lő...
Telibe talált és nagy rázkódás közepette elkezdett valami füstöt engedni.
~Lehet, hogy a beszerelt kerútium tartály, mert az űrben nem ég semmi. Itt nincs oxigén!
*Ezzel vakmerően neki irá
nyította a verdáját a másik hajójának vissza kapcsolt pajzzsal, hátha ezzel is kárt tud okozni neki és az ágyúk annak hasát célozták.

Pajzs: 44 pont
Páncél: 110-14=96 élet
Werk
Szint - 23
Szint - 23

Témanyitás by Passzív Mesélő on Pént. Dec. 04, 2015 1:24 pm

'Támadás' :

Result :
Passzív Mesélő
Szint - 13
Szint - 13

Témanyitás by Anderson on Pént. Dec. 04, 2015 3:23 pm

Nagyon reméltem, hogy nem az egyik kavicsot fogom eltalálni, hanem a vadászgépet. Ez elég ostoba dolog volt ugyanis értelmetlen a pajzsot rakétával lőni ám erről teljesen megfeledkeztem. Mentségemre szólva nem a repülés volt a szakterületem, hanem a bütykölés. Marhaság vagy sem az tény, hogy sikerrel jártam bár nem okozott benne valami nagy kárt. Nem sokáig örülhettem ugyanis egy újabb sorozatot kaptam be pont a hajó hasánál. Nem csak az előttem lévő panelból, de a fejem felettiből is szikraeső hullott rám ráadásul a hajó erősen rázkódni kezdett.
- Miért nem csináltak a szüleid helyetted inkább széket.
Ránéztem a kijelzőmre azonban több tucat színes vonalon kívül nem láttam semmit. Betetettem egy régi szerelő trükköt és kétszer-háromszor keményen rácsaptam, amitől helyrejött és újra láttam az ellenfél hajóját. Az adatok szerint a másiknak még mindig épp a pajzsa. Ezt nem igazán értettem ugyanis tisztán láttam, hogy a rakéták a hajótestbe csapódtak be azok viszont nem hatolhattak át a pajzson. Gondolkodás közben végre rájöttem mekkora marhaságot követtem el ezért ismételten az Ion sorozóágyút vetettem be.
Raptor osztályú vadász:
- Hexagon burkolat T2 (110 ÉP)=52 életerőpont

személyzet száma 1 fő
Anderson
Szint - 11
Szint - 11

Témanyitás by Passzív Mesélő on Pént. Dec. 04, 2015 3:23 pm

'Támadás' :

Result :
Passzív Mesélő
Szint - 13
Szint - 13

Témanyitás by Werk on Pént. Dec. 04, 2015 4:19 pm

Crips jó kedvében volt, ahogy egyre kisebb darabokra szedte a másik gépét. Feltett szándéka lett a győzelmét látva alig karnyújtásnyira, hogy nem hagyja elfutni, hiszen ki kell próbálni, milyen elfogó vadász válik majd az új gépből. A közvetlen követésből stratégiát váltott és inkább a menekülő utakat próbálta lezárni, így könnyedén szembe fordult a másik gép vele és komoly találatot kapott... még csak a pajzson.
Megpróbálta szembe kerülni, hogy az arcába telitalálja és a pilótafülkére célzott, ahol érzékeny műszereket sejtett.

Pajzs: 44-12=32 pont
Páncél: 96 élet
Werk
Szint - 23
Szint - 23

Témanyitás by Passzív Mesélő on Pént. Dec. 04, 2015 4:19 pm

'Támadás' :

Result :
Passzív Mesélő
Szint - 13
Szint - 13

Témanyitás by Anderson on Pént. Dec. 04, 2015 4:47 pm

Akárhova mentem ez a nyamvadt kalóz mindig előttem termet. Legutoljára a pilótafülkét mellé lőtt, aminek köszönthetőn odalett a célzó rendszerem a radar, a raktárra irányító rendszer és a létfenntartó is rakoncátlankodott. Ebből a kulimászból csak egy csoda menthetett volna meg azonban erre nagyon kicsi volt az esély. Ráadásul még azt sem tudtam, hogy miért támadta meg a hajómat. Meglehet, hogy korábbról már találkozott vele és azt hihette, hogy ugyanazzal a pilótával van dolga. A filozofálgatás sosem volt az erőségem azért minden energiát a fegyver rendszerre adtam majd megtámadtak az idegent.
Raptor osztályú vadász:
- Hexagon burkolat T2 (110 ÉP)=34 életerőpont

személyzet száma 1 fő
Anderson
Szint - 11
Szint - 11

Témanyitás by Passzív Mesélő on Pént. Dec. 04, 2015 4:47 pm

'Támadás' :

Result :
Passzív Mesélő
Szint - 13
Szint - 13

Témanyitás by Werk on Pént. Dec. 04, 2015 4:55 pm

A másik gép vezetője agresszív támadási stratégiához fordult, nem vérmérséklete, sokkal inkább elkeseredettsége miatt. Crips szája mosolyra húzódott, ahogy az egyre inkább kapkodó ellenfele eszén túljárt és élesen balra húzva a kormányt kikerülte a támadását és ismét a másik oldalába került. A lehető legjobban megközelítette és az utolsó pillanatban lőtt.

Pajzs: 32 pont
Páncél: 96 élet
Werk
Szint - 23
Szint - 23

Témanyitás by Passzív Mesélő on Pént. Dec. 04, 2015 4:55 pm

'Támadás' :

Result :
Passzív Mesélő
Szint - 13
Szint - 13

Témanyitás by Anderson on Pént. Dec. 04, 2015 5:40 pm

A másik pilóta könnyű szerrel kikerülte a támadásomat és azon nyomban megindította az ellentámadását. nem tudom, hogy én volt-e ennyire béna vagy ő volt ennyire profi. Csak annyit tudok, hogy a dal számomra véget ért. A hajó hasát találta el, ami már sok volt ennek a csotrogánynak így egy robbanás sorozat indult el. Már csak annyi időm maradt, hogy aktiváljam a katapultot. Pár másodperccel a távozásom után az én gyönyörű hajóm egy hatalmas lángtengerré változott. Sajnos tehetetlenül sodrottam az űrben aszteroidákkal körülvéve ráadásul valahol odakint egy vérszomjas pilóta is ólálkodott. A kabin bekapcsolta vészjelzőt, ami még jobban megkönnyítette a vadász dolgát.
(A hajó megsemmisült és várok a halálra. A lehetőségeim:
-Werk által
-Egy aszteroida által
-Fulladás által)
(Köszönöm a játékos és sajnálom, hogy ilyen rövid lett. Okosabban kellett volna játszanom, de örülök, hogy átestem az első űrcsatámon. Izgatottan várom a következőt.)
Anderson
Szint - 11
Szint - 11

Témanyitás by Werk on Pént. Dec. 04, 2015 7:15 pm

Crips nem törődött a katapultált pilótával, a műszerek jelezték a vészcsengőt így egy picit sérült vadászán elhagyta gyorsan a helyszínt és ezzel a GBI felségterületét is. Jó mókának találta csupán próbából kilőni az ellenséget, viszont a segítségkérés ide vonzhat esetleg egy közelben ólálkodó hajót. És nem szeretne itt lenni, mikor ideér.
Így Anderson kapitány sorsa innentől fogva csak a mentő alakulat felbukkanása és nem felbukkanásán múlik. Bár nagyobb hajóval nem szívesen menne a torixan sem egy kőtengerbe, így azt gyanítja, hogy vagy egy civil személyszállító áll meg sürgős útja során vagy egy harci vadász.
Az új gépet a főnökei előtt a teszt pilóta agyon fogja dicsérni, hiszen egy valós harci helyzetben állta ki a próbát. Sokszor csak civil hajókat talál meg Crips is, akiken az új fejlesztést gyakorlatoztathatja.
Ám a szerelőknek felhívja majd a figyelmét arra a rakéta ütötte kerúzium égésre. Nem lenne jó, ha saját hülyeségünk csinálna lángtengert a tömeggyártásra szánt változatból.

/Én is köszönöm a játékot!/
Werk
Szint - 23
Szint - 23

Témanyitás by Sponsored content

Sponsored content

Előző téma megtekintése Következő téma megtekintése Vissza az elejére